Драги наши петаци,

У протеклом периоду:

− проширили сте своје знање о врстама именица,

− бавили сте се појмовима речи и променљивости речи,

− стекли сте нова знања о писању великог слова у вишечланим географским називима,

− обрадили сте, прочитали и анализирали приповетку Бранка Ћопића „Поход на Мјесец“ и

− започели сте упознавање с падежним облицима.

Читајте ваше уџбенике и обнављајте стечена знања.

Како бисте проверили своје знање урадите вежбе на странама 7,8,9 и 10. у Радној свесци за пети разред основне школе – У потрази за књижевним и језичким благом и крајем ове наставне недеље потражите помоћ од наставника ако су вам се јавиле неке недоумице.

Уколико вам још увек није јасан појам променљивости именица кроз падеже, можете погледати видео на овом линку: https://www.youtube.com/watch?v=Nls90zg8CZc&t=30s

Подсећамо на лектиру и да обавезно пратите ТВ наставу у данима кад не идете у школу и записујете најважније чињенице.

Ваше наставнице

Анђелка Танчић (andjelka.tancic@gmail.com) и Дубравка Матовић (dubravkasrpski@gmail.com)