Драги петаци,

Ове недеље сте се успешно суочили с првим писменим проверама. Крајем недеље сте урадили и први школски писмени задатак из српског језика, прилагођен комбинованој настави. На тај начин стекли сте и ново искуство у приступу нашем предмету у вишим разредима, које ћемо искористити за што успешније стицање важног знања.

У наредној недељи бавићемо се новим градивом из граматике (падежи), али ћемо се бавити и градивом из књижевности.

За домаћи задатак:

1. проверите да ли сте упамтили све битне чињенице о падежним облицима које смо обрадили и припремите питања за мене у вези са оним што вам је остало нејасно;
  2. опишите укратко у школској свесци неку смешну ситуацију из свог окружења као пример људске домишљатости и смисла за хумор попут оних представљених у причи „Еро с онога свијета“ коју смо читали ове недеље.

Ваша наставница, Дубравка Матовић